logo
msol
msol2 msag2
msag
HAKKIMIZDA

 Şirketimiz 1993 yılında aynı aileden 5 kişi tarafından anonim şirket tüzel kişiliği olarak kurulmuştur.

Şirket merkezinin bulunduğu Tuzpazarı semti haftanın 6 günü açık semt pazarı kurulan hareketli bir iş merkezidir. Mağazamızda tavuk eti ve mamülleri, kırmızı et ürünleri ve yumurta olmak üzere üç ana grup gıda maddesi satılmaktadır. Şu an mağazamızda veteriner hekim, satış elemanları be parçalama ünitesi kasapları olmak üzere toplam 15 kişi istihdam edilmektedir.


Şirketimiz 1997 yılı sonlarında Bursa'ya yaklaşık 40 Km mesafede 30.000 M2 bir arazi alarak modern bir teknolojide yumurta üretecek 7 adet kümes kurmak üzere yatırıma başlamış olup, bu yatırımın iki adet toplam 170.000 tavuk kapasiteli kümesi, saatte 10 ton kapasiteli yem fabrikası, lojman, idari bina ve sosyal tesisler olmak üzere toplam 5.000 m2 kapalı alan hizmete girmiştir.


Birinci kümes 5 kat, 5 sıra halinde toplam 80.000 tavuk kapasitelidir. İkinci kümes 6 kat, 5 sıra halinde toplam 90.000 tavuk kapasitelidir. Her iki kümes penceresiz kapalı sistem ortamında 27 şer adet 60.000 btü kapasiteli fanlar ve air inletlere kumanda eden iklimlendirme bilgisayarları ile kümese steril ve homojen havalandırmalar sağlanarak optimum sağlıklı yaşam koşulları yerine getirilmektedir. Her bir tavuk yaşına göre değişmekle beraber günlük ort. 100-120 gr civarında yem tüketmektedir. Yem fabrikamızda ürettiğimiz yemler otomatik helezonlar vasıtasıyla günde 4 kez olmak üzere tavukların önlerine ulaştırılarak yemleme yapılmaktadir. Tavuklardan çıkan yumurtalar yumurta bantlarına aktarılmakta oradan yumurta tasnif makinasına ulaşarak ağırlıklarına göre max. 5 sınıfa ayrılarak otomatik olarak farklı tipte viollere dizildikten sonra istiflenmektedir. Üretimimizin %60'i ni Bursa içindeki marketlere (özdilek, akuğur, metro, tofaş, oyak reno vb.küçük marketler) direk satış olarak değerlendirmekteyiz.

tavuk yumurta kırmızı et sucuk
tavuk yumurta kırmızı et sucuk
golge Kalenet golge2